GECE MASALCISI

Artık annemin kütüphanesine geçtim :)))

Evde okuyacak kitabım kalmayınca ve babamın sipariş ettiği kitaplar da gelmeyince annemin kütüphanesine bir göz atayım dedim.

Ve annemin de tavsiyesiyle annemin taa üniversitede okuduğu Rafik Schami’nin ” Gece Masalcısı” kitabını okuyup bitirdim.

Çok ilginç geldi bana bu kitap. Şimdi okuduğum tarzlara pek benzemiyor açıkçası. Ben genellikle macera türü yada 2.Dünya Savaşı konularını anlatan kitapları tercih ediyorum.

Ama bu da çok ilginç. Şam’da yaşayan ve arabacı olan Salim bu hikayedeki kahramanımız. Bu Salim hikayeler anlatıyor sürekli. Ama bir gün onun için olabilecek en kötü şey geliyor başına . Maalesef artık ağzından bir kelime bile çıkamıyor. Yani dilsiz kalıyor bir şekilde.

Peki nasıl çözülecek bu Salim’in dili? Ya bir daha hiç konuşamazsa?

Peki bu yedi hikaye meselesi neydi? Bi rsöylentiye göre eşi benzeri duyulmamış yedi hikaye dinleyebilirse tekrar konuşabilecekmiş…

Anlayacağınız çok ilginç, merak uyandırıcı ama masal tadında rahat okunabilen bir yetişkin kitabı aslında Gece Masalcısı.

231 sayfa olan bu kitabı ben çok beğendim. İlk başta tereddüt ettim ama gerçekten güzel bir kitap. Kabalcı Yayınevi’nden çıkmış. Meraklılarına duyrulur.

Belki sizin de ilginizi çeker, merak edersiniz, okumak istersiniz…

Şimdiden iyi okumalar…

Herkese iyi geceler…

Bir Cevap Yazın